1. W poniedziałek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Jana Bosko, która wraz z nowenną do Maryi Wspomożycielki będzie do wtorku o godz. 17.30.

2. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie biblijne.

3. W środę obchodzimy święto św. Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. O godz. 17.00 hołd ku czci Maryi Wspomożycielki wraz z nowenną  przed uroczystością św. Jana Bosko. Po Mszy wieczornej spotkanie Sodalicji Mariańskiej.

4. Od czwartku nowenna przed uroczystością św. Jana Bosko o godz. 17.40. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Przypominamy, że Oratorium w czasie ferii zimowych organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przeznaczone są one dla osób zapisanych do świetlicy i klubu środowiskowego. Zapewniamy opiekę, wyjścia, poczęstunek w godzinach od 9.00 do 17.00. Wypełnione zgody należy dostarczyć do 19 stycznia. Informacji udziela kierownik Oratorium ks. Piotr Szlufik. Dziś wolontariusze oratoryjni zbierają ofiary do puszki na wsparcie feryjnego odpoczynku dzieci i młodzieży oraz działalność religijno-formacyjną Oratorium. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dwóch chórów. Chór Żeński Eufeme, działający w ramach Stowarzyszenia „Brzmienie Łodzi”, zrzeszający studentki i absolwentki łódzkich uczelni, w którego niedzielnym repertuarze znajdą się trzygłosowe tradycyjne kolędy polskie, kancjonały Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach, a także znane świąteczne utwory anglojęzyczne oraz Łódzki Chór Teatralny Verdiana działający przy Teatrze Wielkim w Łodzi, zrzeszający pasjonatów śpiewu operowego, który zaprezentuje fragmenty kantaty „Pierwsza Kolęda” Johna Petersona, wieloczęściowego utworu z narratorem i partiami solowymi, opowiadający historię Bożego Narodzenia. Dyrygują: Michał Jan Barański i Aleksandra Orczykowska, a akompaniuje: Marcin Werner.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *