1. Msze roratnie w parafii codziennie o godz. 7.30, a dla dzieci i młodzieży w poniedziałki o godz. 6.30.

2. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie z rozważaniem Słowa Bożego.

3. W czwartek rozpoczniemy nowennę do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.40. Natomiast w piątek zaczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Od piątku więc połączymy obie nowenny o godz. 17.30.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę, 17 grudnia, zapraszam wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na wspólne skupienie adwentowe, które rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. I na Mszę o godz. 10.00, a z klas VII i VIII na Mszę o 11.30.

7. W przyszłą niedzielę też rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe.

8. W sklepiku parafialnym są dostępne opłatki i świece bożonarodzeniowe. Również przed wejściem do kościoła można nabyć opłatki u Salezjanów Współpracowników.

9. Zapraszamy osoby samotne do zapisywania się na spotkanie świąteczne. Zapisy odbywają się w zakrystii po Mszach lub kancelarii w godzinach jej urzędowania. Spotkanie wigilijne będzie 16 grudnia (piątek) – rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, a po niej dalszy ciąg w dawnej kawiarence parafialnej.

10. Wzorem ubiegłej kolędy, także najbliższa wizyta duszpasterska w domach będzie na indywidualne zaproszenie parafian. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wizytę duszpasterską i przyjąć kapłanów z modlitwą oraz błogosławieństwem domu i jego mieszkańców, prosimy o wypełnienie zgłoszenia, które można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła, a następnie o przyniesienie go do kancelarii lub zakrystii. Można też zgłosić w formie elektronicznej na adres parafii: mbww.wodna@onet.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 1.01.2023 r. Prosimy też, aby zatroszczyć się o tych sąsiadów, którzy sami nie dadzą rady zgłosić chęci kolędy. Plan wizyty duszpasterskiej dla tych, którzy zgłoszą taką chęć, zostanie podany 6 stycznia w kościele i na stronie internetowej. Jeśli ktoś miałby potrzebę szczególnego dnia lub godziny, proszę dopisać na zgłoszeniu.

11. Oratorium zaprasza dziś i w przyszłą niedzielę na „Kiermasz Adwentowy”. Na stoliku przy kancelarii parafialnej za dobrowolną ofiarę można nabyć robione przez dzieci i młodzież pierniki oraz kartki świąteczne, a także sianko na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ten sposób chcą wspierać dzieci i młodzież ze świetlicy i klubu środowiskowego.

12. Dziś przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zbigniew Kozubski, lat 68. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *