PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

(2.05.2021)

1. Juto obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy św. spotkanie z rozważaniem Słowa Bożego.

4. W środę obchodzimy święto św. Dominika Savio, wychowanka z oratorium Księdza Bosko, patrona ministrantów.

5. W czwartek, który jest pierwszym miesiąca, na Mszy wieczornej modlić się będziemy za kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania, a po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

7. W sobotę jest uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu imieniny swoje obchodzi ks. Stanisław Hajkowski, za którego będziemy się modlić na Mszy o 7.30.

8. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza rocznicowa dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św.

9. Powoli zbliża się jubileusz stulecia obecności salezjanów w Łodzi na Wodnej. Jest on m.in. motywacją do odnowienia naszych struktur, w tym parafii. W zeszłym roku udało się nieco odnowić kancelarię parafialną oraz zrobić nowy sklepik. Ostatnio odnowiliśmy ramy obrazów Jezusa miłosiernego i Matki Bożej Częstochowskiej, które powróciły na dawne miejsce do ołtarzy bocznych. Planujemy w bliskim czasie wymianę nagłośnienia w kościele, potem również wymianę instalacji elektrycznej, pomalowanie prezbiterium i zakrystii. Może uda się też wymienić światła, które mają żarówki bardzo kosztowne zarówno jeśli chodzi o zużycie energii jak i sam koszt tych żarówek. Zobaczymy co się uda zrobić. Dziękuję z góry za wszelkie ofiary wspierające te inwestycje w tej naszej świątyni, aby mogła ona na dalsze lata służyć chwale Bożej, czci Maryi Wspomożycielki i duchowemu pożytkowi wszystkich wiernych.

10. Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskim im. św. Józefa Rzemieślnika w Łodzi przy ul. Wodnej, które jest kontynuacją tradycji Salezjańskich Szkół Rzemiosł. Szkoła prowadzi kształcenie w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk i posiada status nieodpłatnej szkoły publicznej. Dla uczniów spoza Łodzi istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Salezjańskiej. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 9 i 23 maja br. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji do szkół prowadzonych przez łódzki samorząd. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Barbara Wilczewska, lat 75. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *