1. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

2. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3. We wtorek Msza wieczorna w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy za kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

5. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 17.15; dla młodzieży o 19.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7.30 w intencji członków Żywego Różańca, po Mszy nabożeństwo. O godz. 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

8. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

9. Dziś też można wesprzeć Radio Maryja wrzucając ofiary do puszki.

10. W sklepiku parafialnym są już dostępne świeczki i baranki wielkanocne sprzedawane w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas.

11. Informujemy i zachęcamy wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym do przekazania 1% podatku dochodowego za zeszły rok na rzecz naszego Oratorium. Wystarczy w deklaracji podać numer KRS Fundacji Nauki Wychowania działającej na ul. Wodnej i w rubryce „Cel szczegółowy” wpisać: Oratorium św. Dominika Savio w Łodzi. Wychodząc z kościoła można zabrać specjalną ulotkę informacyjną. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy w różny sposób wspierają pracę wychowawczą, duszpasterską i edukacyjną oratorium

12. Przypominamy również o wymogach sanitarnych: w kościele należy przebywać w maseczkach oraz zachowywać dystans.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Paweł-Piotr Horlop, lat 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *