TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Słowa Bożego

(24.01.2021)

1. Dziś nabożeństwo z hołdem Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych o godz. 17.00.

2. Nowenna przed uroczystością św. Jana Bosko codziennie o godz. 17.40.

3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w środę 27 stycznia. Kuria Łódzka zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu

4. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego i Rodziny Salezjańskiej. Jest to też uroczystość odpustowa w naszej parafii salezjańskiej, podczas której słowo Boże wygłosi ks. Piotr Szlufik, kierownik oratorium i katecheta.

5. Przypominamy, że nasze Oratorium zaprasza dzieci szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Ksiądz Bosko oczami dzieci”. Prace – podpisane imieniem i nazwiskiem – wykonane w dowolnej technice należy dostarczyć do ks. Piotra – kierownika oratorium do piątku 29 stycznia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w uroczystość ks. Bosko – 31 stycznia na Mszy o godz. 11.30. Dla zwycięzców i uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe.

6. Niedziela Słowa Bożego jest inspiracją do pogłębiania znajomości Pisma Świętego. Dlatego od lutego zapraszamy na spotkanie ze Słowem Bożym, które odbywać się będą we wtorki po Mszy św. wieczornej.

7. Dziś w ramach Dnia Solidarności z Chorwacją w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło ten kraj.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Janina Hauke, lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *