1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo na zakończenie roku.

2. Jutro w pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2024 obchodzimy uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jutro jest obowiązek uczestniczenia w Mszy św.

3. We wtorek na Mszy wieczornej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy św. spotkanie biblijne.

4. W środę na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji Dobrodziejów naszej parafii i dzieła salezjańskiego oraz w intencji Ojczyzny.

5. W czwartek na Mszy wieczornej będziemy się modlić za kapłanów i osoby konsekrowane posługujące w naszej parafii i o nowe powołania. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

7. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy będzie poświęcenie kredy, którą możemy zabrać, aby oznaczyć drzwi naszych domów na świadectwo naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy św. o 8.30 będzie nabożeństwo maryjne i wymiana tajemnic różańcowych. Nie będzie wyjątkowo różańca o godz. 19.00.

8. W sobotę 6 stycznia tradycyjnie już ulicą Piotrkowską przejdzie Orszak Trzech Króli. O godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, będzie kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Tegoroczny Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, której celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”, które prowadzą siostry salezjanki.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 8.30 będziemy się modlić w intencji ks. Lucjana Dąbrowskiego z okazji jego imienin.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce. Zostaną także wręczone nagrody dla dzieci za udział w konkursie adwentowym. Wypełnione karty konkursowe można przynosić do 6 stycznia.

11. Wizyta duszpasterska w domach naszych parafian rozpocznie się od 2 stycznia. Kapłani będą odwiedzać domu od godz. 16.00. Wszystkie terminy są wywieszone w gablocie i umieszczone na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś nie może w danym dniu przyjąć kapłana, a chciałby w innym terminie, proszę o bezpośredni kontakt ze mną w celu ustalenia dogodnego terminu.

12. Dziś można złożyć ofiarę do puszki na Radio Maryja.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *