1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Warto też pomyśleć o przyłączeniu się do grup Żywego Różańca w parafii.

2. We wtorek na Mszy wieczornej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy wieczornej spotkanie biblijne.

3. W środę na Mszy wieczornej będziemy się modlić za wszystkich Dobrodziejów naszej parafii i całego dzieła salezjańskiego na Wodnej oraz w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Wieczernika modlitwy za kapłanów.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Faustyny, głównej patronki Łodzi. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić za kapłanów i osoby konsekrowane posługujące w naszej parafii i o nowe powołania. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji kl. Chrispina z okazji urodzin. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

6. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych, a po Mszy wieczornej o godz. 19.00 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy o godz. 11.30.

8. Komunikat Biskupów Pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej: W sobotę dnia 14 października br. o godz. 12 w Bazylice Archikatedralnej – pod przewodnictwem Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego – zostanie odprawiona msza święta w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Podczas tej mszy świętej będziemy się modlić także w intencji naszego Pasterza, aby – wspierany światłem i mocą Ducha Świętego – mógł jak najowocniej wypełniać nowe zadania wynikające z przynależności do Kolegium Kardynalskiego, które stanowi grono najbliższych współpracowników Papieża. Do licznego udziału w tej szczególnej Eucharystii zapraszamy duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, alumnów naszych seminariów oraz wiernych świeckich Archidiecezji Łódzkiej.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Małgorzata Wochna, lat 54; Marianna Durkiewicz, lat 84. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *