1. Nowenna przed uroczystością św. Jana Bosko o godz. 17.40.

2. We wtorek obchodzimy uroczystość odpustową św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego i całej Rodziny Salezjańskiej. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a po niej uroczysta Eucharystia.

3. W środę przypada dzień modlitwy za wszystkich zmarłych Salezjanów. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Wieczernika modlitwy za kapłanów.

4. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice przyniesione do kościoła. Z ustanowienia papieża Jana Pawła II jest to też Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Z racji pierwszego czwartku na Mszy wieczornej będziemy się modlić za kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania. Wyjątkowo w najbliższy czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, gdyż po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Po koncercie rozbierzemy dekoracje świąteczne, mile widziana pomoc.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty Straży Honorowej NSPJ.

6. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych, a po Mszy wieczornej o godz. 19.00 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 troje aspirantów złoży przyrzeczenia i zostanie włączonych do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Z tej racji spotkanie Salezjanów Współpracowników będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 przy sklepiku będą wystawione kroniki parafialne, które będzie można pooglądać i powspominać dawne czasy.

9. Dziś można złożyć ofiarę do puszki na Radio Maryja.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Barbara Musiał, lat 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *