1. Rozpoczęliśmy dziś parafialne rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Adrian Arkita, salezjanin, pracujący w bursie dla młodzieży w Warszawie. Rekolekcje potrwają do wtorku, a nauki będą głoszone podczas Mszy św. według stałego rozkładu. Ofiary zbierane podczas rekolekcji będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty na działalność wychowawczą w salezjańskiej bursie.

2. Msze roratnie w parafii codziennie o godz. 7.30, a dla dzieci i młodzieży ostatni raz  w najbliższy poniedziałek o godz. 6.30.

3. Trwamy w nowennie do Maryi Wspomożycielki i Bożego Narodzenia codziennie o godz. 17.30. Wyjątkowo w czwartek nowenny będą po Mszy wieczornej na początku adoracji, a w sobotę po Mszy porannej.

4. W poniedziałek na Mszy roratniej o godz. 6.30 będziemy się modlić w intencji ks. Dariusza Husaka w dniu jego imienin.

5. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie z rozważaniem Słowa Bożego.

6. W sobotę jest Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie wieczorem Mszy. Natomiast hołd ku czci Maryi Wspomożycielki oraz ostatni dzień nowenny do Bożego Narodzenia będzie rano.

7. O północy z soboty na niedzielę zapraszamy na tradycyjną uroczystą Mszę św., tzw. Pasterkę, rozpoczynającą świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia.

8. Przypominamy, że wizyta duszpasterska w domach będzie na indywidualne zaproszenie parafian. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wizytę duszpasterską i przyjąć kapłanów z modlitwą oraz błogosławieństwem domu i jego mieszkańców, prosimy o wypełnienie zgłoszenia, które można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła, a następnie o przyniesienie go do kancelarii lub zakrystii. Można też zgłosić w formie elektronicznej na adres parafii: mbww.wodna@onet.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 1.01.2023 r. Prosimy też, aby zatroszczyć się o tych sąsiadów, którzy sami nie dadzą rady zgłosić chęci kolędy. Plan wizyty duszpasterskiej dla tych, którzy zgłoszą taką chęć, zostanie podany 6 stycznia w kościele i na stronie internetowej. Jeśli ktoś miałby potrzebę szczególnego dnia lub godziny, proszę dopisać na zgłoszeniu.

9. W sklepiku parafialnym są dostępne opłatki i świece bożonarodzeniowe. Również przed wejściem do kościoła można nabyć opłatki u Salezjanów Współpracowników.

10. Oratorium zaprasza na „Kiermasz Adwentowy”. Na stoliku przy kancelarii parafialnej za dobrowolną ofiarę można nabyć robione przez dzieci i młodzież pierniki oraz kartki świąteczne, a także sianko na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ten sposób chcą wspierać dzieci i młodzież ze świetlicy i klubu środowiskowego.

11. Informacja od Salezjańskiej Szkoły Podstawowej: Zaczęliśmy rekrutację do naszej salezjańskiej podstawówki. Jeśli ktoś z Państwa szuka szkoły dla swojego siedmiolatka, zapraszamy po dokumenty do sekretariatu, czynnego od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00. Zapraszamy też na stronę szkoły, gdzie są informacje dotyczące działania Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Księdza Bosko.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *