1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacją będą liturgie Triduum Paschalnego, upamiętniające najważniejsze tajemnice naszej wiary – męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.15.

2. W Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rozważaniem Słowa Bożego.

3. W Wielką Środę, 31 marca, obchodzimy miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

4. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. porannej. O godz. 18.00 gromadzimy się na Mszy Wieczerzy Pańskiej, zakończonej procesją do miejsca przechowania Najświętszego Sakramentu (ciemnicy), gdzie trwać będzie adoracja do godz. 21.

5. W Wielki Piątek czuwanie modlitewne przy Najświętszym Sakramencie od godz. 7.30 do 18.00. W ciągu dnia będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Z racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca, od godz. 15 jak zawsze Godzina Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21. Przypominamy, że od momentu adoracji Krzyża w czasie piątkowej Liturgii aż do Wigilii Paschalnej przechodząc przed krzyżem należy przyklęknąć. W Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich powyżej 14. roku życia oraz post ścisły (ilościowy) dla osób od 18 do 60. roku życia.

6. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.30 do 16.00. O godz. 8.00 modlitwy ze wspólnotą Żywego Różańca z racji pierwszej soboty miesiąca. Poświęcenie pokarmów od 9.00 do 16.00. Uroczysta Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec na Wigilię Paschalną, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

7. Następna niedziela jest uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00, rozpoczynająca się procesją wewnątrz kościoła. Kolejne Msze św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jak w każdą niedzielę, czyli o 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

8. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Również jak w każdą ostatnią niedzielę można złożyć ofiarę do puszki na Radio Maryja.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowywania 1,5 m odległości od innych osób w kościele.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *