1. Dziś rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne, które głosi nam ks. Marian Chalecki, salezjanin, przełożony wspólnoty św. Teresy z ul. Kopcińskiego w Łodzi, duszpasterz akademicki. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych według zwykłego rozkładu godzin. Wykorzystajmy ten czas, który daje nam Bóg, na osobiste nawrócenie i przygotowanie serc do świąt wielkanocnych.

2. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę do Maryi Wspomożycielki. Ponieważ będzie ona w tym tygodniu połączona z nowenną do św. Józefa, zapraszamy na godz. 17.30. Na stoliku przy skarbonie są kartki, na których można napisać intencje modlitewne na nowennę i wrzucić do skarbony lub przynieść do zakrystii.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym.

4. W środę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za naszego współbrata ks. Zbigniewa Kuleszę w dniu jego imienin.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.

6. W piątek, 19 marca, przeżywamy uroczystość św. Józefa. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 17.15; dla młodzieży o 19.30.

8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.

9. W kościele ustawiony jest kosz, w którym można składać długoterminowe produkty żywnościowe oraz środki czystości i higieny dla potrzebujących, którymi ktoś chciałby się podzielić na zbliżające się święta wielkanocne. Natomiast wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego, za co serdecznie dziękuję

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Danuta Żołądek, lat 68. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *